Yalın Üretim ve Yönetim Sistemleri Eğitimi

Yalın Üretim ve Yönetim Sistemleri Eğitimi

İş hayatında yalın üretim ve yönetim sistemlerinin rekabet avantajlarından faydalanın. Kendinize ve işinize değer katabilirsiniz.
SİZİ ARAYALIM

Learning is easy!


Blog Yazısı

Yalın Üretim ve Yönetim Sistemleri Eğitimi

İnsanın öğrenme sürecinin nerede başladığını biliyor musunuz? Henüz anne karnındayken… Orada başlar ve bir ömür boyu devam eder. Biz yaşamımız boyunca attığımız her adımda bir şeyler öğreniriz ve bizim için önemli olanları her an depolarız.

İş yaşamımızda da bebek adımları ile öğrenmeye başlarız ve her geçen gün kendimize yeni bir fikir, yetenek, bakış açısı kazandırmış olarak ayrılırız iş ortamımızdan. Çalışma hayatında en değerli şeyin ne olduğunu da bu yolculuk sırasında öğreniriz.

İşte yalın üretim ve yönetim sistemleri bir felsefe olarak ortaya çıktığında zamanla hayatımızı bu kadar değiştireceğini tahmin etmek imkansızdı.

Yalın Üretim ve Yönetim Sistemleri Eğitimi Nedir?

Yalın üretim; hata payını, maliyeti, stok sayısını ve fire sayısını en aza indirmeyi amaçlarken müşteri memnuniyetini maksimum düzeye çıkarmaya çalışan sistemdir. Arınma temeline sahip yalın üretim ve yönetim felsefesine göre fazla olan her şeyden arınarak en yalın yönetim şekline ulaşmak mümkündür. Endüstrinin dönüm noktalarından biri olan yalın üretim ve yönetim felsefesi; sıfır hata, sıfır stok ve esnek üretimi esas alır.

Yalın yönetim sürecini yöneterek yalın üretimi gerçekleştirecek liderler de yıllarca süren uygulamalı çalışmanın sonucunda ortaya çıkmıştır. Yalın liderlikte en temel felsefe şudur; öğrenme hayat boyu sürer. Yalın lider, strateji ve fikir geliştirme konusunda öğrenme sürecini asla tamamlamaz ve her gün işletmeye yeni bir açı kazandırmak için çalışır.

Yalın Üretim ve Yönetim Sistemleri Eğitimi İçeriğinde Neler Bulunur?

Öncelikle gündemde olup bitenleri anlamlandırarak eğitime başlıyoruz. Ardından tüm dünyanın gördüğü ama satır aralarını okumakta zorlandığı yönetim modellerine değiniyoruz ve oradaki boşlukları profesyonel bakış açımız ile dolduruyoruz. Endüstri gelişim aşamalarını incelerken üretim tiplerini de detaylıca inceliyoruz. Henry Ford felsefesinin derinlerine inerken Piko döngüsü gibi önemli teknikleri de detaylandırıyoruz.

Kısacası, yalın yönetim ve üretimin tarihi gelişimi ile birlikte geçmişten geleceğe bir görünmez hat çizerek yalın üretim ve yönetimin kılcal damarlarına kadar iniyoruz.

Peki, bu eğitime kimler katılabilir?
 • Kısa iş tecrübesine sahip ya da tecrübesiz, üretim ya da hizmet sektöründe çalışan mühendisler
 • Mezun olmak üzere olan ve üretim ya da hizmet sektöründe çalışmayı planlayan üniversite öğrencileri
 • Üretim/Hizmet sektöründe çalışan orta ve üst kademe yöneticiler
 • Üretim/Hizmet sektöründe ara kademe olarak çalışan vardiya/üretim sorumlusu, takım lideri, formen ve benzeri pozisyonlarda çalışanlar
 • İşletme sahipleri
 • Ya da bu konuda kendisini geliştirmek isteyen herkes
Yalın Üretim ve Yönetim Sistemleri Eğitimini Neden Almalısınız?

“Neden işi kolaylaştırıp daha ilginç hale getirerek çalışanların az terlemelerini sağlamayalım ki! Toyota tarzı, başarılı sonuçlara bezdirerek değil, akıllı çalışarak ulaşmaktır. İnsanların yaratıcılığında sınır olmadığına inanan bir sistemdir.”
Taiichi OHNO

Duygu Opak ve Tülay Tek tarafından verilen yalın üretim ve yönetim stratejileri eğitimi ile uzmanlık alanınıza yeni bir bakış açısı getireceksiniz. Üretim yapan her firmanın kendisine kazandırmaya çalıştığı bu nadide konular hakkında uzmanlaşma şansı yakalayacak ve sadece iş yaşamınıza değil hayatınıza da uyguladığınızda pozitif sonuçlarını çok net göreceğiniz bir felsefe ve sistem ile tanışmış olacaksınız.

Öğrenmenin değerini kavrayarak değişimi analiz edebilecek ve ondan sonuçlar çıkararak hatayı asgari düzeye indirebileceksiniz. Sürdürülebilir ve kalıcı yargılar oluşturarak bilgiyi doğru işleyebileceksiniz. Motivasyonu doğru şekilde sağlayabilecek, yeni bilgileri mevcut bilgilerle harmanlayarak bilgiyi ilişkilendirebileceksiniz. Çıkarım yapabilecek ve öğrenilen bilgi doğrultusunda stratejiler oluşturarak “hatayı engelleyebilme” yolculuğundaki merdivenleri adım adım çıkacaksınız.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Neden MCW?

  20 yıllık sektör tecrübesine sahip kurucularımız, akademik gelişim ve kariyer planlaması konularında birçok ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşa danışmanlık yapmış olmanın tecrübesiyle MCW markasını geliştirdiler.


  Hem bireylerin hem de sektörlerin eğitim ihtiyaç analizlerini yaparak çalışan ve çözüm odaklı eğitim müfredatları üreten MCW, kursiyerlerinin eğitimden en çok faydalanacağı, sahada en çok kullanacağı içerikler üretmeye özen göstermektedir.


  MCW, eğitimin kayıt adımından, son taahhüt gününe kadar %100 kursiyer memnuniyeti için çalışmaktadır.


  Mekândan ve zamandan bağımsız eğitimlere herkesin ulaşabilmesi için, “Öğrenmek Kolaydır!” felsefesiyle çalışan MCW, eğitim içeriklerini destekleyici eğitim dokümanları ve öğrenmeyi kolaylaştırıcı “Verimli Öğrenme Paneli” ile bireysel ve kurumsal eğitim ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılamayı hedefler.


  MCW, online eğitim platformları içerisinde bir ilke imza atarak “Verimli Öğrenme Paneli” ile kursiyerlerinin dersi dinlerken not tutmalarını ve not takibini kolaylaştırmayı başarmıştır. Derslerin yazılı dokümanlarına da eş zamanlı ulaşılabilecek bir panel yapısı, kişiye özgü bir şekilde takip imkânı sağlamıştır.


  Kursiyerlerimiz hangi eğitim programına kayıt olursa olsun, Zafer Polat Koyuncu’nun sunduğu “Öğrenmek Kolaydır” eğitimine ücretsiz olarak erişim sağlamaktadır.


  Çünkü MCW için “Öğrenmek Kolaydır!”

 • Eğitimlere nasıl kayıt olabilirsiniz?

  MCW eğitimlerine; kurumsal web sayfamız ve sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilir, dilerseniz +90 542 777 46 73 nolu hattımız üzerinden de bizleri arayarak eğitimlerimize kayıt olabilirsiniz.

 • Eğitiminize neler dahildir?

  MCW eğitimlerinize, alanında uzman eğitmenlerle 4K çekim kalitesine sahip ders videoları, eğitmeninize sorular sorabileceğiniz canlı yayınlar (tüm eğitimler için geçerli değildir), ders içeriklerinin dokümanları ve eğitmenlerimizle yüz yüze gelerek öğrenebileceğimiz Canlı eğitimler dahildir. (Yüz yüze canlı eğitimler bazı eğitimler için geçerli değildir.) Mevcut eğitimlerle ilgili web sayfamız üzerinden eğitim detay bölümlerini inceleyerek eğitiminize nelerin dahil olduğunu daha detaylı olarak görebilirsiniz.

 • Eğitimlerinize nereden ulaşabilirsiniz?

  MCW eğitimlerine, dilediğiniz zaman diliminde ve istediğiniz yerden bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarınızdan sitemiz üzerinden erişebilirsiniz.

 • Eğitimde zaman problemi var mı?

  Eğitimlerimiz mekândan ve zamandan bağımsız olsun istedik. Dilediğiniz zaman diliminde eğitimlerinize erişebilir; eğitimlerimizle sertifikanızı aldıktan sonra da öğrenci paneliniz üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Eğitimlerin zaman aralıkları birbirinden farklıdır. Detaylı bilgi almak için eğitim detay sayfalarını inceleyebilirsiniz.

 • Soru, sorun ve görüşlerim için destek alabilir miyim?

  Herhangi bir sorun yaşadığınızda, size özel destek veren +90 542 777 46 73 nolu hattımız üzerinden müşteri ilişkileriyle iletişime geçebilir veya sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

 • Anlaşmalı üniversite ve e- devlet onayı nedir?

  E- devlet onaylı eğitimlerimizden sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerimizin sertifikaları e-devlet sistemine eklenecektir. Bir sertifikanın üniversite onaylı olması demek, eğitimin o kurumun akreditasyon yetkinliğine sahip olması demektir. E- devlet onayı ise almış olduğunuz sertifikanın resmi bir şekilde devlet sisteminde tanınması ve gerekli olduğunda e- devlet sisteminden rahatça takip edebileceğiniz anlamına gelir.

 • Sertifika iş bulma noktasında kolaylık sağlar mı?

  Sahip olacağınız sertifika iş bulmada tabii ki de yardımcı olacaktır. Kariyer hayatının içinde olanlar ve eğitimlerle kendini geliştirmek isteyenler dışında özellikle yeni mezun olmuş bireylerin özgeçmişlerinin yanında, aldıkları eğitimlerin sertifikasının olması son dönemde oldukça önemli görülmektedir. İşe alım sürecinde almış olduğunuz eğitimlerle öne geçebilirsiniz.


  Eğitimlerimizin sonunda sahip olacağınız belge üniversite onaylı başarı sertifikasıdır, katılım belgesi değildir. (Katılım belgesi verdiğimiz eğitimlerimiz de vardır. Eğitimlerimizin detay sayfasından gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.)

 • Eğitim sertifikamı e-devlette görebilir miyim?

  Vermiş olduğumuz eğitimleri başarıyla tamamlayan ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerimizin sertifikaları e- devlet sistemine de yüklenecektir. Sertifikası e- devlet sistemine yüklenen kursiyerimiz dilediği zaman sertifikasını e- devlet sisteminden görebilir.

 • Eğitime kayıt olmadan önce sertifika örneklerini görebilir miyim?

  Alacağınız eğitimin sertifika örneklerini sitemiz üzerinden görebilir, dilerseniz eğitim danışmanlarımızla yapacağınız görüşmede isteyebilirsiniz.

 • Eğitim ödemelerini nasıl yapabilirsiniz?

  Eğitim programları ödemelerinde; banka kartı, kredi kartı, sanal kart, EFT ve havale gibi geniş ödeme seçenekleri mevcuttur. Aynı zamanda kredi kartına 12 taksite varan taksit imkânı sunulmaktadır.

 • Cayma ve iptal hakkı mevcut mudur?

  Eğitimi satın almaya ilişkin talebinizin ardından eğitim danışmanlarımızca tarafınıza mesafeli satış sözleşmesi ulaştırılır. Sözleşmenin tarafınızdan onaylanması ile eş zamanlı olarak satın almış olduğunuz eğitimin tamamı öğrenci panelinize yüklenir. İlgili yasal düzenleme gereğince sözleşmenin dijital olarak imzalanmasının ardından cayma hakkı mevcut olmayıp, yapılan satışlar kural olarak kesin olmakla birlikte iadesi mümkün değildir.

 • Paylaştığım kişisel verilerime ilişkin haklarım nelerdir?

  Kişisel verileriniz, veri sorumlumuz tarafından KVKK mevzuatına uygun olarak saklanmakta ve korunmaktadır. Kişisel verilerinizin ne şekilde saklandığı ve işlendiğiyle ilgili olarak ayrıntı bilgileri ve başvuru formunu web sitemizde bulabilirsiniz.