MCW - Nefes Koçluğu Eğitimi
Nefes Koçluğu Eğitimi

Nefes Koçluğu Eğitimi

Nefesin mucizesiyle tanışın, daha canlı ve enerjik olabilirsiniz.
SİZİ ARAYALIM

2 Ocak 1973, Niğde’de doğmuştur. Serbest Dalış'ın Dünya ve Avrupa şampiyonu rekortmenidir.

Spor hayatına 5.5 yaşında, İstanbul Kuruçeşme’deki Galatasaray Spor Kulübünde başladı. İlk 2 yıl, üst üste birincilik alınca, Yılmaz Özüak'ın dikkatini çekti ve lisanslı olarak Galatasaray Kalamış Tesisleri’nde resmi spor hayatına adım attı.

Yeteneği ve başarısı sayesinde 9 yaşında Milli Takıma
DEVAMI

Ders Planı


Learning is easy!


Blog Yazısı

Nefes Koçluğu Eğitimi

Yaşadığımız çağın yorucu gündemi artık bizim olayları takip etmemizi güçleştiriyor. Yoğun iş ve şehir temposu, bizim dışımızda gelişen türlü olayların arasında nefes almamızı zorlaştırıyor. Neyse ki hala soluduğumuz hava için bir ücret ödemiyoruz ama ciğerlerimize çektiğimiz nefesi sindirmenin günden güne daha fazla bir çaba gerektirdiği kesin…

Doğal olarak böyle bir atmosferde birçok insan, yaşam kalitesinin aldıkları nefesle doğru orantılı olduğunun farkına varıyor. Doğru nefes teknikleri kullanarak nefes almanın hem günlük performansımıza hem de iç huzurumuza büyük katkı sağladığı bilimsel kabul gören bir gerçek… Türkiye’de bu alana öncülük eden Cenk Devrim Ulusoy da Nefes Koçluğu eğitimiyle öğrencilerine bunu aşılamayı başarıyor. Serbest dalışta Avrupa ve Dünya rekortmeni olan Cenk Devrim Ulusoy, yıllarca su altında edindiği deneyimleri nefes koçluğu eğitimine yansıtıyor.

Nefes Koçluğu Eğitimi Nedir?

Peki, nedir bu nefes koçluğu eğitimi? Nefesin yapısını anlamak, tanımak, farklı nefes tekniklerini tecrübe etmek, beden ve ruh sağlığını güçlendirmek için yapılan çalışmaların bütününe nefes koçluğu eğitimi adı veriliyor. Doğru nefes yönetimi, piramit nefes tekniği ve sonsuzluk nefesi tekniği gibi farklı nefes teknikleri, nefes tekniklerinin pratik hayata uygulanması gibi konular nefes koçluğu eğitiminin sadece küçük bir parçasını oluşturuyor. Cenk Devrim Ulusoy’un nefes eğitiminde öğrenilen nefes egzersizleri, şüphesiz eğitime katılanların yaşamını oldukça kolaylaştırıyor.

“Türkiye’nin en kapsamlı ve en iddialı Nefes Koçluğu Eğitimine katılacakları son derece zengin bir içerik bekliyor.”

Nefes Koçluğu Eğitiminin İçeriğinde Neler Bulunuyor?

Türkiye’nin en kapsamlı ve en iddialı Nefes Koçluğu Eğitimine katılacakları son derece zengin bir içerik bekliyor. Eğitim süresince efektik nefes tekniklerinden çözüm odaklı nefes uygulamalarına, nefesin yapısı ve felsefesinden kas gelişiminde nefesin rolüne kadar çok çeşitli konuları, milli sporcu Cenk Devrim Ulusoy’un renkli ve samimiyle anlatımıyla öğrenme imkanına kavuşabilirsiniz.

Türkiye’nin şimdiye kadar hazırlanmış en kapsamlı ve en iddialı Nefes Koçluğu Eğitimi için çok detaylı bir hazırlık yapıldı ve tüm konular defalarca test edilerek sizin karşınıza çıktı. Cenk Devrim Ulusoy bugüne kadar biriktirdiği, kendi oluşturduğu ve şimdiye kadar aktardığı bilgilerin ötesindeki tüm birikimini eğitimde toplayarak üst düzey bir çalışmaya imza attı. Cenk Devrim Ulusoy’un bugüne kadar yaptığı yüzlerce eğitime katılan binlerce insanın hayatına dokunan bu uygulamalar sayesinde hayata bakış açınız bile değişecek.

Peki, eğitime kimler katılabilir?
 • Hayatına Nefes Koçu olarak devam etmeyi amaçlayan ve bu meslekten para kazanmak isteyen herkes,
 • Kendisine başka bir bakış açısı kazandırmak isteyen psikologlar,
 • Nefes Koçluğu ile çalışmalarını daha sağlıklı ilerletmek isteyen yoga, pilates, fitness antrenörleri,
 • Kişisel gelişim koçları ve
 • Bu alan ile ilgilenen herkes bu eğitime katılım sağlayabilir.
Nefes Koçluğu Eğitimini Neden Almalısınız?

Nefes koçluğu eğitimine birçok farklı yaştan ve meslekten kişi ilgi gösteriyor.

 • 1. Nefes egzersizleri en başta stresle baş etmekte güçlük çekenlere büyük fayda sağlıyor. İş ve aile yaşamının koşuşturmacası arasında kendisini büyük stres altında hissedenler nefes koçluğu eğitiminin ardından kendilerini rahatlatacak nefes egzersizlerini kullanabiliyorlar.
 • 2. Aynı şekilde nefes eğitimi öfke kontrolüne de yardımcı oluyor. Özellikle panik atak sorunu olan kişiler de nefes eğitimlerini sıklıkla tercih ediyorlar.
 • 3. Diğer taraftan düzenli spor yapan ya da yapmak isteyenlerin de doğru nefes tekniklerini öğrenmeleri gerekiyor.
 • 4. Duruş bozuklukları ve skolyoz egzersizlerini destekleyici nefes teknikleri, bel ve sırt bölgesindeki kasları geliştirici nefes teknikleri de sporcuların vazgeçilmezlerinden oluyor.

“Nefes egzersizlerini çalışan ve hayatının bir parçası haline getiren kişi, artık kendi dışında gelişen olayların esiri olmaktansa kendi hayatının kontrolünü eline alma yolunda büyük bir aşama kaydetmiş oluyor.”

Nefes Koçluğu Eğitiminden Sonra Hayatınızda Neler Değişecek?

Nefes koçluğu eğitimine katılan bir kişi daha en başta, bu eğitime katılma kararı vererek hayatındaki değişimi başlatmış oluyor. Pozitif bir bilinç ve açık bir zihinle nefes koçluğu eğitimlerini alan katılımcı artık hayatın onun karşısına çıkaracağı sorunlarla daha donanımlı bir şekilde mücadele edebiliyor.

Nefes egzersizlerini çalışan ve hayatının bir parçası haline getiren kişi, artık kendi dışında gelişen olayların esiri olmaktansa kendi hayatının kontrolünü eline alma yolunda büyük bir aşama kaydetmiş oluyor. Olayların karşısında kendinde kalabilme, soğukkanlılığı kaybetmeme, her durum ve şartla berrak bir zihinle yüzleşebilme becerileri, nefes koçluğu eğitiminin katılımcıya kattığı niteliklerden sadece birkaçını oluşturuyor.

Üstelik eğitimde öğrenilen teknikler sadece kişinin kendisine katkı sağlamasıyla sınırlı kalmıyor; Cenk Devrim Ulusoy’un eğitimine katılanlar burada öğrendiklerini ailelerine, çocuklarına ve çevrelerindeki dostlarına da rahatlıkla aktarabiliyorlar.

Tüm bu sebepler ve daha fazlası, nefes eğitimini kendine değer veren bireylerin olmazsa olmazı haline getiriyor. Yaşamımızın en değerli ögesini oluşturan nefes hakkında bugüne kadar ne kadar az kafa yorduğumuz da göz önüne alınırsa, nefes koçluğu eğitiminin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor.

Türkiye’de nefes egzersizlerine öncülük eden Cenk Devrim Ulusoy ile nefes koçluğu eğitimi, kaçırılmaması gereken bir deneyim vaat ediyor. Milli sporcunun kişisel yaşamından ve tecrübelerinden örneklerle zenginleştirerek aynı zamanda ilham olmayı da başardığı nefes koçluğu eğitimine, kendine ve sevdiklerine değer veren herkesin katılması gerekiyor.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Neden MCW?

  20 yıllık sektör tecrübesine sahip kurucularımız, akademik gelişim ve kariyer planlaması konularında birçok ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşa danışmanlık yapmış olmanın tecrübesiyle MCW markasını geliştirdiler.


  Hem bireylerin hem de sektörlerin eğitim ihtiyaç analizlerini yaparak çalışan ve çözüm odaklı eğitim müfredatları üreten MCW, kursiyerlerinin eğitimden en çok faydalanacağı, sahada en çok kullanacağı içerikler üretmeye özen göstermektedir.


  MCW, eğitimin kayıt adımından, son taahhüt gününe kadar %100 kursiyer memnuniyeti için çalışmaktadır.


  Mekândan ve zamandan bağımsız eğitimlere herkesin ulaşabilmesi için, “Öğrenmek Kolaydır!” felsefesiyle çalışan MCW, eğitim içeriklerini destekleyici eğitim dokümanları ve öğrenmeyi kolaylaştırıcı “Verimli Öğrenme Paneli” ile bireysel ve kurumsal eğitim ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılamayı hedefler.


  MCW, online eğitim platformları içerisinde bir ilke imza atarak “Verimli Öğrenme Paneli” ile kursiyerlerinin dersi dinlerken not tutmalarını ve not takibini kolaylaştırmayı başarmıştır. Derslerin yazılı dokümanlarına da eş zamanlı ulaşılabilecek bir panel yapısı, kişiye özgü bir şekilde takip imkânı sağlamıştır.


  Kursiyerlerimiz hangi eğitim programına kayıt olursa olsun, Zafer Polat Koyuncu’nun sunduğu “Öğrenmek Kolaydır” eğitimine ücretsiz olarak erişim sağlamaktadır.


  Çünkü MCW için “Öğrenmek Kolaydır!”

 • Eğitimlere nasıl kayıt olabilirsiniz?

  MCW eğitimlerine; kurumsal web sayfamız ve sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilir, dilerseniz +90 542 777 46 73 nolu hattımız üzerinden de bizleri arayarak eğitimlerimize kayıt olabilirsiniz.

 • Eğitiminize neler dahildir?

  MCW eğitimlerinize, alanında uzman eğitmenlerle 4K çekim kalitesine sahip ders videoları, eğitmeninize sorular sorabileceğiniz canlı yayınlar (tüm eğitimler için geçerli değildir), ders içeriklerinin dokümanları ve eğitmenlerimizle yüz yüze gelerek öğrenebileceğimiz Canlı eğitimler dahildir. (Yüz yüze canlı eğitimler bazı eğitimler için geçerli değildir.) Mevcut eğitimlerle ilgili web sayfamız üzerinden eğitim detay bölümlerini inceleyerek eğitiminize nelerin dahil olduğunu daha detaylı olarak görebilirsiniz.

 • Eğitimlerinize nereden ulaşabilirsiniz?

  MCW eğitimlerine, dilediğiniz zaman diliminde ve istediğiniz yerden bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarınızdan sitemiz üzerinden erişebilirsiniz.

 • Eğitimde zaman problemi var mı?

  Eğitimlerimiz mekândan ve zamandan bağımsız olsun istedik. Dilediğiniz zaman diliminde eğitimlerinize erişebilir; eğitimlerimizle sertifikanızı aldıktan sonra da öğrenci paneliniz üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Eğitimlerin zaman aralıkları birbirinden farklıdır. Detaylı bilgi almak için eğitim detay sayfalarını inceleyebilirsiniz.

 • Soru, sorun ve görüşlerim için destek alabilir miyim?

  Herhangi bir sorun yaşadığınızda, size özel destek veren +90 542 777 46 73 nolu hattımız üzerinden müşteri ilişkileriyle iletişime geçebilir veya sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

 • Anlaşmalı üniversite ve e- devlet onayı nedir?

  E- devlet onaylı eğitimlerimizden sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerimizin sertifikaları e-devlet sistemine eklenecektir. Bir sertifikanın üniversite onaylı olması demek, eğitimin o kurumun akreditasyon yetkinliğine sahip olması demektir. E- devlet onayı ise almış olduğunuz sertifikanın resmi bir şekilde devlet sisteminde tanınması ve gerekli olduğunda e- devlet sisteminden rahatça takip edebileceğiniz anlamına gelir.

 • Sertifika iş bulma noktasında kolaylık sağlar mı?

  Sahip olacağınız sertifika iş bulmada tabii ki de yardımcı olacaktır. Kariyer hayatının içinde olanlar ve eğitimlerle kendini geliştirmek isteyenler dışında özellikle yeni mezun olmuş bireylerin özgeçmişlerinin yanında, aldıkları eğitimlerin sertifikasının olması son dönemde oldukça önemli görülmektedir. İşe alım sürecinde almış olduğunuz eğitimlerle öne geçebilirsiniz.


  Eğitimlerimizin sonunda sahip olacağınız belge üniversite onaylı başarı sertifikasıdır, katılım belgesi değildir. (Katılım belgesi verdiğimiz eğitimlerimiz de vardır. Eğitimlerimizin detay sayfasından gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.)

 • Eğitim sertifikamı e-devlette görebilir miyim?

  Vermiş olduğumuz eğitimleri başarıyla tamamlayan ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerimizin sertifikaları e- devlet sistemine de yüklenecektir. Sertifikası e- devlet sistemine yüklenen kursiyerimiz dilediği zaman sertifikasını e- devlet sisteminden görebilir.

 • Eğitime kayıt olmadan önce sertifika örneklerini görebilir miyim?

  Alacağınız eğitimin sertifika örneklerini sitemiz üzerinden görebilir, dilerseniz eğitim danışmanlarımızla yapacağınız görüşmede isteyebilirsiniz.

 • Eğitim ödemelerini nasıl yapabilirsiniz?

  Eğitim programları ödemelerinde; banka kartı, kredi kartı, sanal kart, EFT ve havale gibi geniş ödeme seçenekleri mevcuttur. Aynı zamanda kredi kartına 12 taksite varan taksit imkânı sunulmaktadır.

 • Cayma ve iptal hakkı mevcut mudur?

  Eğitimi satın almaya ilişkin talebinizin ardından eğitim danışmanlarımızca tarafınıza mesafeli satış sözleşmesi ulaştırılır. Sözleşmenin tarafınızdan onaylanması ile eş zamanlı olarak satın almış olduğunuz eğitimin tamamı öğrenci panelinize yüklenir. İlgili yasal düzenleme gereğince sözleşmenin dijital olarak imzalanmasının ardından cayma hakkı mevcut olmayıp, yapılan satışlar kural olarak kesin olmakla birlikte iadesi mümkün değildir.

 • Paylaştığım kişisel verilerime ilişkin haklarım nelerdir?

  Kişisel verileriniz, veri sorumlumuz tarafından KVKK mevzuatına uygun olarak saklanmakta ve korunmaktadır. Kişisel verilerinizin ne şekilde saklandığı ve işlendiğiyle ilgili olarak ayrıntı bilgileri ve başvuru formunu web sitemizde bulabilirsiniz.