MCW - Güzel ve Etkili Konuşma Eğitimi
Güzel ve Etkili Konuşma Eğitimi

Güzel ve Etkili Konuşma Eğitimi

Doğru bir telaffuz ile kelimelerin gücünü keşfederek iletişim SİHİRBAZI olabilirsiniz
SİZİ ARAYALIM

Gülgûn Feyman, Albay bir babanın kızıdır. Atatürk Üniversitesi'nden mezun olmuştur. İlk kez Erzurum Radyo ve Televizyonu'nda göreve başlamıştır. Oradan Ankara Radyosu'na tayin olmuştur. Bir Türk Müziği programı olan Hoş Sada isimli programın sunuculuğunu üstlenmiştir. Ümit Aktan ile beraber İyi Haftalar Türkiye isimli sabah programını 4 sene sunmuştur. Daha sonra TRT haber merkezinde görev almaya başlamıştır.
DEVAMI

Ders Planı


Learning is easy!


Blog Yazısı

Güzel ve Etkili Konuşma Eğitimi

Türkiye’de güzel ve etkili konuşma deyince akla gelen isimlerin en başında hiç şüphesiz Gülgûn Feyman gelmektedir. Yıllarca haber bültenlerinde, televizyon programlarında telaffuzuyla, tonlamasıyla, kendini ifade ediş tarzıyla bizleri ekran başına toplamayı bilmiş bir isim Gülgûn Feyman… Biz de MCW Akademi bünyesinde alanının en yetkin uzmanlarını görmek ve sizlerle buluşturmaktan en büyük amacımız olduğundan, Gülgûn Feyman’ın da bu ailenin bir parçası olması kaçınılmazdı.

Güzel ve Etkili Konuşma Eğitimi Nedir?

Kendimizi doğru ifade etmenin, konuşma tarzımızın beden dilimize de eşlik ederek fikirlerimizi doğru aktarmanın son derece önemli olduğunu biliyoruz. İşte çevremizle iletişimimizi güçlendirecek tüm bu yöntemleri ve teknikleri öğrenebileceğiniz programa güzel ve etkili konuşma eğitimi adı veriyoruz. Konuşurken seçtiğimiz sözcüklerden vurgularımıza, nefes alış şeklimizden jest ve mimiklerimize birçok konu, güzel ve etkili konuşma eğitiminin birer parçasını oluşturuyor.

Güzel ve Etkili Konuşma Eğitiminin İçeriğinde Neler Bulunuyor?

Gülgûn Feyman ile Güzel ve Etkili Konuşma Eğitimi, toplam 71 eğitim videosundan oluşuyor ve tam 90 saatlik süresiyle Türkiye’nin alanında en kapsamlı eğitim programı olma özelliğini taşıyor. Bu eğitimde başlangıç olarak Türkçemizin önemini öğrenecek ve güzel konuşmaya ilk adımı atarak neler kazanacağınızın farkına varacaksınız. Dört ana başlıktan oluşan eğitimin bölümleri şu şekilde;

 • 1) Güzel ve Etkili Konuşmaya Giriş
 • 2) Güzel ve Etkili Konuşmak İçin Diksiyon Kuralları
 • 3) Beden Dili
 • 4) Topluluk ve Kamera Önünde Güzel ve Etkili Konuşmak

Bu son derece ayrıntılı eğitim programı boyunca “Ğ kuralı”, ulama, vurgu, Türkçede tonlamanın önemi, beden dilinde sözsüz iletişimin unsurları, jestler ve mimikler, iş ortamında beden dili gibi birçok alt başlık sayesinde etkili konuşmada siz de uzmanlaşacaksınız. Eğitim sonunda adınıza hazırlanacak MCW Akademi ve Gülgûn Feyman onaylı sertifika sayesinde de yetkinliğinizi iş yaşamınızda sergileyebileceksiniz.

Peki, Eğitime Kimler Katılabilir?

Kendini doğru ifade etmenin, hem sosyal yaşamında hem de iş yaşamında güzel ve etkili konuşmanın önemini kavrayan herkes bu eğitime katılabilir. Özellikle gün içinde sürekli konuşması, anlatım ve sunum yapması gereken öğretmenlerin, satış temsilcilerinin, medya çalışanlarının mutlaka bu eğitime katılmaları gerektiğini düşünüyoruz.

Bu meslek gruplarına ilaveten;

 • Pazarlamacılar
 • Siyasetçiler
 • Sekreterler
 • İdareciler
 • Reklamcılar
 • Hostesler
 • Avukatlar
 • Psikologlar
 • Psikiyatristler
 • Öğretim görevlileri
 • Yazar ve gazeteciler
 • Radyo ve televizyon programcıları
 • Müzisyenler
 • Çağrı merkezi çalışanları
 • Halka ilişkiler uzmanları ve kendini bu alanda yetiştirmek isteyen herkes güzel ve etkili konuşma eğitiminin bir parçası olabilir.
Güzel ve Etkili Konuşma Eğitimini Neden Almalısınız?

Mesleğimiz ne olursa olsun güzel ve etkili konuşma hayatımızın ve iş yaşamımızın her anında çok etkili bir meziyet olarak öne çıkıyor. Özellikle işyerimizde kendimizi iyi ifade edebilmek, çalışma arkadaşlarımızla kurduğumuz diyalogların amaca uygun ve verimli olmasını sağlayabilmek başarılı bir iş yaşamının olmazsa olmazı olarak biliniyor.

Güzel ve Etkili Konuşma Eğitimini Alınca Hayatınızda Neler Değişecek?

Bu eğitim programını tamamladıktan sonra hayatınızda gözle görülür değişimlere şahit olacaksınız. Hem özel hayatınızda sevdiklerinizle, hem iş yaşamınızda birlikte çalıştığınız mesai arkadaşlarınızla ilişkilerinizin nasıl da iyileştiğine çok şaşıracaksınız. Gün içinde müşterilerle yoğun olarak diyalog halinde olduğunuz bir mesleğiniz varsa, iletişiminizin ne kadar güçlendiğini görerek son derece mutlu olacaksınız. Bu zamana kadar belki ertelediğiniz ya da sizi ürküten görevler olduysa, artık bu sorumlulukları rahatlıkla üstlenebilecek ve başarı basamaklarını hızla tırmanabileceksiniz.

Siz de güzel ve etkili konuşmanın öneminin farkına vardıysanız ve kendinizi bu konuda geliştirmek istiyorsanız vakit kaybetmeden harekete geçin!

Sıkça Sorulan Sorular

 • Neden MCW?

  20 yıllık sektör tecrübesine sahip kurucularımız, akademik gelişim ve kariyer planlaması konularında birçok ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşa danışmanlık yapmış olmanın tecrübesiyle MCW markasını geliştirdiler.


  Hem bireylerin hem de sektörlerin eğitim ihtiyaç analizlerini yaparak çalışan ve çözüm odaklı eğitim müfredatları üreten MCW, kursiyerlerinin eğitimden en çok faydalanacağı, sahada en çok kullanacağı içerikler üretmeye özen göstermektedir.


  MCW, eğitimin kayıt adımından, son taahhüt gününe kadar %100 kursiyer memnuniyeti için çalışmaktadır.


  Mekândan ve zamandan bağımsız eğitimlere herkesin ulaşabilmesi için, “Öğrenmek Kolaydır!” felsefesiyle çalışan MCW, eğitim içeriklerini destekleyici eğitim dokümanları ve öğrenmeyi kolaylaştırıcı “Verimli Öğrenme Paneli” ile bireysel ve kurumsal eğitim ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılamayı hedefler.


  MCW, online eğitim platformları içerisinde bir ilke imza atarak “Verimli Öğrenme Paneli” ile kursiyerlerinin dersi dinlerken not tutmalarını ve not takibini kolaylaştırmayı başarmıştır. Derslerin yazılı dokümanlarına da eş zamanlı ulaşılabilecek bir panel yapısı, kişiye özgü bir şekilde takip imkânı sağlamıştır.


  Kursiyerlerimiz hangi eğitim programına kayıt olursa olsun, Zafer Polat Koyuncu’nun sunduğu “Öğrenmek Kolaydır” eğitimine ücretsiz olarak erişim sağlamaktadır.


  Çünkü MCW için “Öğrenmek Kolaydır!”

 • Eğitimlere nasıl kayıt olabilirsiniz?

  MCW eğitimlerine; kurumsal web sayfamız ve sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilir, dilerseniz +90 542 777 46 73 nolu hattımız üzerinden de bizleri arayarak eğitimlerimize kayıt olabilirsiniz.

 • Eğitiminize neler dahildir?

  MCW eğitimlerinize, alanında uzman eğitmenlerle 4K çekim kalitesine sahip ders videoları, eğitmeninize sorular sorabileceğiniz canlı yayınlar (tüm eğitimler için geçerli değildir), ders içeriklerinin dokümanları ve eğitmenlerimizle yüz yüze gelerek öğrenebileceğimiz Canlı eğitimler dahildir. (Yüz yüze canlı eğitimler bazı eğitimler için geçerli değildir.) Mevcut eğitimlerle ilgili web sayfamız üzerinden eğitim detay bölümlerini inceleyerek eğitiminize nelerin dahil olduğunu daha detaylı olarak görebilirsiniz.

 • Eğitimlerinize nereden ulaşabilirsiniz?

  MCW eğitimlerine, dilediğiniz zaman diliminde ve istediğiniz yerden bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarınızdan sitemiz üzerinden erişebilirsiniz.

 • Eğitimde zaman problemi var mı?

  Eğitimlerimiz mekândan ve zamandan bağımsız olsun istedik. Dilediğiniz zaman diliminde eğitimlerinize erişebilir; eğitimlerimizle sertifikanızı aldıktan sonra da öğrenci paneliniz üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Eğitimlerin zaman aralıkları birbirinden farklıdır. Detaylı bilgi almak için eğitim detay sayfalarını inceleyebilirsiniz.

 • Soru, sorun ve görüşlerim için destek alabilir miyim?

  Herhangi bir sorun yaşadığınızda, size özel destek veren +90 542 777 46 73 nolu hattımız üzerinden müşteri ilişkileriyle iletişime geçebilir veya sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

 • Anlaşmalı üniversite ve e- devlet onayı nedir?

  E- devlet onaylı eğitimlerimizden sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerimizin sertifikaları e-devlet sistemine eklenecektir. Bir sertifikanın üniversite onaylı olması demek, eğitimin o kurumun akreditasyon yetkinliğine sahip olması demektir. E- devlet onayı ise almış olduğunuz sertifikanın resmi bir şekilde devlet sisteminde tanınması ve gerekli olduğunda e- devlet sisteminden rahatça takip edebileceğiniz anlamına gelir.

 • Sertifika iş bulma noktasında kolaylık sağlar mı?

  Sahip olacağınız sertifika iş bulmada tabii ki de yardımcı olacaktır. Kariyer hayatının içinde olanlar ve eğitimlerle kendini geliştirmek isteyenler dışında özellikle yeni mezun olmuş bireylerin özgeçmişlerinin yanında, aldıkları eğitimlerin sertifikasının olması son dönemde oldukça önemli görülmektedir. İşe alım sürecinde almış olduğunuz eğitimlerle öne geçebilirsiniz.


  Eğitimlerimizin sonunda sahip olacağınız belge üniversite onaylı başarı sertifikasıdır, katılım belgesi değildir. (Katılım belgesi verdiğimiz eğitimlerimiz de vardır. Eğitimlerimizin detay sayfasından gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.)

 • Eğitim sertifikamı e-devlette görebilir miyim?

  Vermiş olduğumuz eğitimleri başarıyla tamamlayan ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerimizin sertifikaları e- devlet sistemine de yüklenecektir. Sertifikası e- devlet sistemine yüklenen kursiyerimiz dilediği zaman sertifikasını e- devlet sisteminden görebilir.

 • Eğitime kayıt olmadan önce sertifika örneklerini görebilir miyim?

  Alacağınız eğitimin sertifika örneklerini sitemiz üzerinden görebilir, dilerseniz eğitim danışmanlarımızla yapacağınız görüşmede isteyebilirsiniz.

 • Eğitim ödemelerini nasıl yapabilirsiniz?

  Eğitim programları ödemelerinde; banka kartı, kredi kartı, sanal kart, EFT ve havale gibi geniş ödeme seçenekleri mevcuttur. Aynı zamanda kredi kartına 12 taksite varan taksit imkânı sunulmaktadır.

 • Cayma ve iptal hakkı mevcut mudur?

  Eğitimi satın almaya ilişkin talebinizin ardından eğitim danışmanlarımızca tarafınıza mesafeli satış sözleşmesi ulaştırılır. Sözleşmenin tarafınızdan onaylanması ile eş zamanlı olarak satın almış olduğunuz eğitimin tamamı öğrenci panelinize yüklenir. İlgili yasal düzenleme gereğince sözleşmenin dijital olarak imzalanmasının ardından cayma hakkı mevcut olmayıp, yapılan satışlar kural olarak kesin olmakla birlikte iadesi mümkün değildir.

 • Paylaştığım kişisel verilerime ilişkin haklarım nelerdir?

  Kişisel verileriniz, veri sorumlumuz tarafından KVKK mevzuatına uygun olarak saklanmakta ve korunmaktadır. Kişisel verilerinizin ne şekilde saklandığı ve işlendiğiyle ilgili olarak ayrıntı bilgileri ve başvuru formunu web sitemizde bulabilirsiniz.