MCW - Diksiyon Eğitimi
Diksiyon Eğitimi

Diksiyon Eğitimi

Doğru bir telaffuz ile kelimelerin gücünü keşfederek iletişim SİHİRBAZI olabilirsiniz.
SİZİ ARAYALIM

Gülgûn Feyman, Albay bir babanın kızıdır. Atatürk Üniversitesi'nden mezun olmuştur. İlk kez Erzurum Radyo ve Televizyonu'nda göreve başlamıştır. Oradan Ankara Radyosu'na tayin olmuştur. Bir Türk Müziği programı olan Hoş Sada isimli programın sunuculuğunu üstlenmiştir. Ümit Aktan ile beraber İyi Haftalar Türkiye isimli sabah programını 4 sene sunmuştur. Daha sonra TRT haber merkezinde görev almaya başlamıştır.
DEVAMI

Ders Planı


Learning is easy!


Blog Yazısı

Diksiyon Eğitimi

MCW eğitim danışmanlık firması olarak bünyemizdeki her isim özel ve önemlidir. Eğitimlerine ve öğretme becerilerine şahit olduğumuz, başarısı herkes tarafından kabul gören isimlerle birlikte çalışmak bizim için bir disiplin başlığını oluşturmaktadır.

Gülgün Feyman da kariyerindeki merdivenleri başarı ile çıkan, diksiyonu ile tüm Türkiye’ye ve özellikle meslektaşlarına örnek olan dev bir isim! Aynı zamanda Türkiye’nin ilk özel kanal kurucusu olan Gülgün Feyman’ın hazırlayıp sunduğu Diksiyon Eğitimi, güzel ve etkili konuşmak ve aynı zamanda diksiyon eğitimi vermek isteyenlerin alması gereken olmazsa olmaz eğitimlerinden biridir.

Diksiyon Eğitimi Nedir?

Sözcüklerin hakkını vurgusu ile verebilme sanatına diksiyon diyoruz. Diksiyonu düzgün insanların konuşmasını severek, sıkılmadan ve kendimizi vererek dinlerken diksiyon konusunda sıkıntısı olan kişilerin konuşmalarını maalesef 10 dakikadan fazla dinleyemeyiz. İşte bu sebeple etkili konuşmak, sihirli bir anahtar gibi her kapıyı açabilir.

Diksiyon Eğitiminin İçeriğinde Neler Bulunuyor?

Öncelikle ana dilimiz Türkçe’yi doğru ve etkili kullanarak bizi dinleyenlerin akıllarında, ruhlarında nasıl etki bırakacağımızı bu eğitimde öğreneceksiniz. Bunun neticesinde de etkili iletişimin kurallarını anlayacak ve yaşamınızın her anında uygulanabilir kılacaksınız. Bunların dışında;

Peki, eğitime kimler katılabilir?

Bu eğitim, Türkçe dilini etkin ve etkili kullanmak isteyen herkesin katılım sağlayacağı bir program olmakla birlikte;

Özellikle öğretmenler, sunum yapan ya da yapmak isteyen kişiler, eğitmenler, konuşmacılar, ses tonunu doğru kullanmak isteyen kişiler, önemli iş görüşmelerine katılacak olan kişiler diksiyon eğitimimize katılabilirler.

Ve ayrıca;

 • Oyuncular
 • İş kadınları- İş adamları
 • Gazeteciler
 • Yazarlar
 • Politikacılar
 • Reklamcılar
 • Halkla İlişkiler çalışanları
 • Televizyon ve radyo programcıları
 • Çağrı merkezi çalışanları
 • Öğretmenler
 • Öğretim Görevlileri
 • Psikologlar
 • Danışmanlar
 • Doktorlar
 • Satış elemanları
 • Yöneticiler ve kendini geliştirmek isteyen herkes diksiyon eğitimi almalıdır
Diksiyon Eğitimini Neden Almalısınız?

Eğer kelimelerinizin bir büyüsü yoksa, sizi dinleyenler siz konuştuğunuzda hikayenize odaklanmakta zorlanıyorsa o zaman çevrenizdekileri etkilemekte biraz zorlanıyorsunuz demektir. Anlattığınız şey her ne olursa olsun dinlenmiyor ve ilgi görmüyor demektir. Eğer anlattığınız hikaye ilgi görmüyorsa toplumu ya da toplulukları etkilemek de maalesef imkansızdır.

Ancak bu bir kader değil. Eğer isterseniz anlattığınız hikayeyi daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Bunun için herhangi bir diksiyon eğitimini değil Türkiye’nin en tanınmış isimlerinden bir tanesinin verdiği diksiyon eğitimini tercih ederek hayata 1-0 önde başlamak da sizin elinizde.

Diksiyon Eğitimini Alınca Hayatınızda Neler Değişecek?

Toplum içinde konuşurken ya da bir iş görüşmesine giderken artık korkmanıza, özgüven problemi yaşamanıza gerek kalmayacak. Siz, Türkiye’nin en iyi ismi Gülgün Feyman’dan aldığınız en gelişmiş Diksiyon Eğitimi programı ile zaten korkularınızı çoktan yenmiş olacaksınız.

Unutmayın! Başarıyı istiyorsanız korku sizin en büyük düşmanınız olacaktır. Bu yolculuğun başında korkularınıza veda ederek başarı merdivenlerini çok daha hızlı çıkabilirsiniz. Artık kendiniz ve gelişiminiz için aldığınız kararları bir sonraki tarihe ertelemeden hemen şimdi harekete geçin!

Sıkça Sorulan Sorular

 • Neden MCW?

  20 yıllık sektör tecrübesine sahip kurucularımız, akademik gelişim ve kariyer planlaması konularında birçok ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşa danışmanlık yapmış olmanın tecrübesiyle MCW markasını geliştirdiler.


  Hem bireylerin hem de sektörlerin eğitim ihtiyaç analizlerini yaparak çalışan ve çözüm odaklı eğitim müfredatları üreten MCW, kursiyerlerinin eğitimden en çok faydalanacağı, sahada en çok kullanacağı içerikler üretmeye özen göstermektedir.


  MCW, eğitimin kayıt adımından, son taahhüt gününe kadar %100 kursiyer memnuniyeti için çalışmaktadır.


  Mekândan ve zamandan bağımsız eğitimlere herkesin ulaşabilmesi için, “Öğrenmek Kolaydır!” felsefesiyle çalışan MCW, eğitim içeriklerini destekleyici eğitim dokümanları ve öğrenmeyi kolaylaştırıcı “Verimli Öğrenme Paneli” ile bireysel ve kurumsal eğitim ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılamayı hedefler.


  MCW, online eğitim platformları içerisinde bir ilke imza atarak “Verimli Öğrenme Paneli” ile kursiyerlerinin dersi dinlerken not tutmalarını ve not takibini kolaylaştırmayı başarmıştır. Derslerin yazılı dokümanlarına da eş zamanlı ulaşılabilecek bir panel yapısı, kişiye özgü bir şekilde takip imkânı sağlamıştır.


  Kursiyerlerimiz hangi eğitim programına kayıt olursa olsun, Zafer Polat Koyuncu’nun sunduğu “Öğrenmek Kolaydır” eğitimine ücretsiz olarak erişim sağlamaktadır.


  Çünkü MCW için “Öğrenmek Kolaydır!”

 • Eğitimlere nasıl kayıt olabilirsiniz?

  MCW eğitimlerine; kurumsal web sayfamız ve sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilir, dilerseniz +90 542 777 46 73 nolu hattımız üzerinden de bizleri arayarak eğitimlerimize kayıt olabilirsiniz.

 • Eğitiminize neler dahildir?

  MCW eğitimlerinize, alanında uzman eğitmenlerle 4K çekim kalitesine sahip ders videoları, eğitmeninize sorular sorabileceğiniz canlı yayınlar (tüm eğitimler için geçerli değildir), ders içeriklerinin dokümanları ve eğitmenlerimizle yüz yüze gelerek öğrenebileceğimiz Canlı eğitimler dahildir. (Yüz yüze canlı eğitimler bazı eğitimler için geçerli değildir.) Mevcut eğitimlerle ilgili web sayfamız üzerinden eğitim detay bölümlerini inceleyerek eğitiminize nelerin dahil olduğunu daha detaylı olarak görebilirsiniz.

 • Eğitimlerinize nereden ulaşabilirsiniz?

  MCW eğitimlerine, dilediğiniz zaman diliminde ve istediğiniz yerden bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarınızdan sitemiz üzerinden erişebilirsiniz.

 • Eğitimde zaman problemi var mı?

  Eğitimlerimiz mekândan ve zamandan bağımsız olsun istedik. Dilediğiniz zaman diliminde eğitimlerinize erişebilir; eğitimlerimizle sertifikanızı aldıktan sonra da öğrenci paneliniz üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Eğitimlerin zaman aralıkları birbirinden farklıdır. Detaylı bilgi almak için eğitim detay sayfalarını inceleyebilirsiniz.

 • Soru, sorun ve görüşlerim için destek alabilir miyim?

  Herhangi bir sorun yaşadığınızda, size özel destek veren +90 542 777 46 73 nolu hattımız üzerinden müşteri ilişkileriyle iletişime geçebilir veya sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

 • Anlaşmalı üniversite ve e- devlet onayı nedir?

  E- devlet onaylı eğitimlerimizden sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerimizin sertifikaları e-devlet sistemine eklenecektir. Bir sertifikanın üniversite onaylı olması demek, eğitimin o kurumun akreditasyon yetkinliğine sahip olması demektir. E- devlet onayı ise almış olduğunuz sertifikanın resmi bir şekilde devlet sisteminde tanınması ve gerekli olduğunda e- devlet sisteminden rahatça takip edebileceğiniz anlamına gelir.

 • Sertifika iş bulma noktasında kolaylık sağlar mı?

  Sahip olacağınız sertifika iş bulmada tabii ki de yardımcı olacaktır. Kariyer hayatının içinde olanlar ve eğitimlerle kendini geliştirmek isteyenler dışında özellikle yeni mezun olmuş bireylerin özgeçmişlerinin yanında, aldıkları eğitimlerin sertifikasının olması son dönemde oldukça önemli görülmektedir. İşe alım sürecinde almış olduğunuz eğitimlerle öne geçebilirsiniz.


  Eğitimlerimizin sonunda sahip olacağınız belge üniversite onaylı başarı sertifikasıdır, katılım belgesi değildir. (Katılım belgesi verdiğimiz eğitimlerimiz de vardır. Eğitimlerimizin detay sayfasından gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.)

 • Eğitim sertifikamı e-devlette görebilir miyim?

  Vermiş olduğumuz eğitimleri başarıyla tamamlayan ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerimizin sertifikaları e- devlet sistemine de yüklenecektir. Sertifikası e- devlet sistemine yüklenen kursiyerimiz dilediği zaman sertifikasını e- devlet sisteminden görebilir.

 • Eğitime kayıt olmadan önce sertifika örneklerini görebilir miyim?

  Alacağınız eğitimin sertifika örneklerini sitemiz üzerinden görebilir, dilerseniz eğitim danışmanlarımızla yapacağınız görüşmede isteyebilirsiniz.

 • Eğitim ödemelerini nasıl yapabilirsiniz?

  Eğitim programları ödemelerinde; banka kartı, kredi kartı, sanal kart, EFT ve havale gibi geniş ödeme seçenekleri mevcuttur. Aynı zamanda kredi kartına 12 taksite varan taksit imkânı sunulmaktadır.

 • Cayma ve iptal hakkı mevcut mudur?

  Eğitimi satın almaya ilişkin talebinizin ardından eğitim danışmanlarımızca tarafınıza mesafeli satış sözleşmesi ulaştırılır. Sözleşmenin tarafınızdan onaylanması ile eş zamanlı olarak satın almış olduğunuz eğitimin tamamı öğrenci panelinize yüklenir. İlgili yasal düzenleme gereğince sözleşmenin dijital olarak imzalanmasının ardından cayma hakkı mevcut olmayıp, yapılan satışlar kural olarak kesin olmakla birlikte iadesi mümkün değildir.

 • Paylaştığım kişisel verilerime ilişkin haklarım nelerdir?

  Kişisel verileriniz, veri sorumlumuz tarafından KVKK mevzuatına uygun olarak saklanmakta ve korunmaktadır. Kişisel verilerinizin ne şekilde saklandığı ve işlendiğiyle ilgili olarak ayrıntı bilgileri ve başvuru formunu web sitemizde bulabilirsiniz.